نویسنده
توسط:admin  |
تاریخ
95/11/15   |
بازدید
8,373 بازدید

بعضی از نرم افزار های هک Wifi مودم از یک نقص امنیتی مودم به نام Wps استفاده می کنند که متاسفانه به صورت پیش فرض در اکثر شرکت های سازنده مودم فعال است که در این پست می خواهیم طریقه غیرفعال کردن آنرا به منظور جلوگیری از هک رمز مودم وایفای آموزش دهیم.

اول در نوار آدرس مرورگرتان عدد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را مطابق شکل زیر وارد کنید بعد از آن صفحه ای باز میشود که از شما نام کاربری و رمز عبور میخواهد که به صورت پیش فرض هر دو آنها admin می باشند.
جلوگیری از هک رمز مودم

در صورتی که این صفحه برای شما ظاهر نشد بایستی مودم خود را یکبار خاموش روشن کنید اگر باز هم این صفحه ظاهر نشد مودم را ریست کنید.(در قسمت پشت مودم یک سوراخ خیلی ریزی دیده میشه که پائینش نوشته Reset شده است.با یک ابزار نوک تیز مثل خودکار سوزن را وارد سوراخ کنید و تا ۱۰ ثانیه فشار دهید. توجه داشته باشید مودم بایستی روشن باشد.)

بعد از آن وارد صفحه تنطیمات مودم میشوید در تب INERFACE SETUP بعد تب WIRELESS را کلیک می نمائیم. (صفحه تنظیمات در هر شرکت سازنده مودم ممکنه با بقیه فرق داشته باشه اما نوع دسته بندی مشابه همدیگر هست.)

جلوگیری از هک وایفای
بعد روبروی USE WPS  کلید را در NO می گذاریم سپس در پایین صفحه Save را میزنیم. و صفحه را میبندیم.

 


یکی از روش های ساده ای هکر ها برای هک وایفای مودم اسفاده می کنند استفاده از نقص امنیتی Wps است.قطعا روش های پیشرفته تری نیز هستند که حتی اگر wps مودم غیرفعال باشد باز هم می بینیم که وایفای مودم هک می شود!!!

برای اینکه فقط دستگاه های خودمان (لبتاپ،گوشی،تبلت و…) از مودم استفاده کنند و امنیت مودم بسیار بالا رود آموزش زیر را دنبال کنید:

پس از ورود به تنظیمات مودم به تب status بروید و در لیست wireless بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نشان داده شوند. بعد از دیدن MAC دستگاه های خود آنها را کپی نمائید.

جلوگیری از هک وای فای tp-link

پس از کپی کردن Mac دستگاه های خود مجددا در تب INERFACE SETUP بعد تب WIRELESS  می رویم.

جلوگیری از هک وای فای d-link

سپس به دنبال قسمت wireless MACAddress filter بگردید. در این بخش شما می توانید ۸ دستگاه را برای استفاده از Wifi مجاز نمائید و پس از وارد کردن مک آدرس های مورد نظر تیک گزینه Active را زده و در آخر تنظیمات انجام شده را SAVEE کنید تا تمامی عملیات ذخیره گردد.

اگر در حین کار به مشکلی برخورد کردین کامنت بگذارید تا بتونم راهنمایی کنم.

پیرور و سربند باشید!

تلگرام واتساپ ایتا
مطالب مشابه

  1. گفت:

    خداخیرتون بده
    صفحه تان خیلی خوب، کاربردی، مفید جالبه


شما هم نظر خود را درمورد این پست به ما بگویید!