نویسنده
توسط:admin  |
تاریخ
2/07/22   |
بازدید
285 بازدید

آزمون معتبر زبان english

هر آزمون معتبر زبان english خصوصاً تست‌های بین‌المللی نقش مهمی در مشخص کردن توانایی‌ و مهارت‌های افراد ایفا می‌کنند. آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی با توجه به مقاصد و نیازهای مختلف افراد، مهاجران و متقاضیان تحصیل یا کار در سراسر جهان ارائه می‌شوند. با این توضیح می‌خواهیم مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی که می‌توانید برای موفقیت در آنها از اساتید حرفه‌ای آموزشگاه ملل کمک بگیرید صحبت کنیم.

مهم ‌ترین آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی

یکی از مهمترین زبان‌های بین‌المللی دنیا که می‌توان آن را اولین زبان بین‌المللی دانست، انگلیسی است. از این رو می‌توان زبان انگلیسی را مهمترین ابزار جهت ارتباط و تبادل اطلاعات در دنیای امروز به حساب آورد. همین دلیل باعث شده تا برای اندازه‌گیری توانایی افراد و اعتبارسنجی مهارت‌های زبان انگلیسی آنها آزمون‌های بین‌المللی ایجاد شود. در ادامه این بخش به توضیح هر کدام از انواع آزمون معتبر زبان english می‌پردازیم.

✔  آزمون بین المللی آیلتس

آیلتس یا (IELTS- International English Language Testing System) یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین تست‌های زبان انگلیسی در جهان است. طراحی این آزمون بر اساس سنجش مهارت‌های شنیداری، خوانش، نوشتاری و مکالمه است. اصولاً این آزمون جهت ورود به دانشگاه‌ها و کالج‌ها، مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان و غیره مورد نیاز می‌باشد. امتحان آیلتس دو نسخه اصلی دارد که عبارتند از:

  • آیلتس عمومی یا General
  • آزمون تخصصی یا Academic

اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از ایران را دارید، مدرک آیلتس آکادمیک مورد نیاز شما خواهد بود. اما مجوز کار و مهاجرت نیاز به مدرک جنرال دارد.

مدت زمان و نحوه برگزاری آزمون آیلتس

مدت زمان و نحوه برگزاری آزمون آیلتس

آیلتس به عنوان یک آزمون معتبر زبان english  به طور کلی برای مدت زمان ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامو و برای هر دو نسخه عمومی و تخصصی یکسان می‌باشد. اما باید توجه کنید که این زمان به بخش‌های مختلف تقسیم شده که جزئیات آن را در ادامه خواهیم دید:

بخش Listening: مدت زمان مورد نیاز برای پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری آیلتس ۳۰ دقیقه است.

مدت زمان بخش Reading: شما برای پاسخگویی به بخش ریدینگ آیلتس ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت که بهتر از زمان خود را برای خوانش مقالات و متون و سپس پاسخ به سوالات مدیریت کنید.

بخش Writing: مدت زمان نوشتن مقالاتی که در بخش رایتینگ از شما سوال می‌شود ۶۰ دقیقه است. در این بخش معمولاً ۲ قسمت(Task) وجود دارد که یکی مقاله توضیحی و دیگری مقاله تحلیلی است.

بخش Speaking: بخش مکالمه یا اسپیکینگ آزمون آیلتس به صورت مصاحبه برگزار می‌شود. معمولاً بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می‌کشد و شما باید به سوالات ممتحن پاسخ دهید.

پس از اینکه در ارتباط با مدت زمان صحبت کردیم می‌خواهیم نحوه برگزاری آزمون آیلتس را بررسی کنیم. این تست به دو صورت آنلاین و کاغذی از متقاضیان گرفته می‌شو.د نکته مهم این است که بخش اسپیکینگ نیز به صورت حضوری در روز آزمون یا قبل و بعد آن انجام می‌شود. افراد متقاضی باید پس از ثبت نام در تاریخ و ساعت معین به مرکز آزمون مراجعه کنند.

امتیاز دهی و نمرات قبولی آزمون آیلتس

ما در بخش‌های قبل اشاره کردیم که آزمون آیلتس دارای ۴ بخش می‌باشد هر کدام از این بخش‌ها در نمره دهی به صورت جداگانه امتیاز دهی می‌شوند اما مقیاس کلی نمره دهی در آزمون آیلتس از صفر تا ۹ می‌باشد.

نمره‌های کلی اعدادی مانند ۶.۰ یا ۷.۵، ۸.۰ و غیره هستند. توجه داشته باشید که هر دانشگاه یا موسسه ممکن است معیارهای خاصی برای پذیرش داشته باشد. به طور مثال برخی دانشگاه‌ها نمره آیلتس ۷ یا بالاتر نیاز دارند. نکته مهم‌تر این است که نمره دهی این آزمون بر اساس سیستم عادلانه و معتبر جهت اندازه‌گیری توانایی‌های زبان انگلیسی شما است. پس اگر در مسیر تحقق اهداف تحصیلی حرفه‌ای یا مهاجرتی خود پیش می‌روید، می‌توانید بر پایه این آزمون اقدام کنید.

✔  آزمون تافل

آزمون تافل نیز یک آزمون معتبر زبان english است که بسیار مهم بوده و دانشجویان زیادی در سر تا سر ایران سالانه برای شرکت در آن اقدام می نمایند. این آزمون به دو شکل کاغذی یا ” Ptb” و اینترنتی یا ” Ibt ” انجام خواهد شد. در بیش از از ۱۵۰ کشور در سر تا سر دنیا این آزمون برگزار خواهد شد و حدود ۱۱۰۰۰ دانشگاه و موسسه مسئول برگزاری این آزمون می باشند. مدت زمان اعتبار مدرک این آزمون دو سال بوده و نکته دیگر این است که این آزمون تنها به صورت آکادمیک انجام خواهد شد. در این آزمون هر چهار مهارت زبانی مورد محک و بررسی قرار می گیرد. برای بخش ” reading ” حدود ۵۴ تا ۷۲ دقیقه زمان در نظر گرفته می شود. اما مدت زمان بخش ” listening ” این آزمون حدود ۴۱ تا ۵۷ دقیقه می باشد. برای بخش ” speaking ” حدود ۱۷ دقیقه و قسمت ” writing ” تقریبا ۵۰ دقیقا زمان لازم است. برای هر کدام از این مهارت ها حدود صفر تا ۳۰ نمره در نظر گرفته شده است.

انواع آزمون تافل

✔  آزمون PTE

این آزمون معتبر زبان english ساختار متفاوتی دارد. در واقع ساختار و‌ پایه این آزمون بر رایانه می باشد. قابلیت ها و توانایی های هر فرد از جمله چهار مهارت زبانی در این آزمون سنجیده خواهد شد‌. بسیاری از دانشگاه ها، کالج ها و دولت ها در سر تا سر دنیا این آزمون را قبول دارند‌ و آن را به رسمیت می شناسند‌. با نمره کسب شده در این آزمون می توانید برای مهاجرت اقدام نمایید. این آزمون در ایران برگزار نمی شود اما در ۵۰ کشور در دنیا این آزمون را می توان داد. ایرانیان می توانند در کشور ترکیه در این آزمون شرکت نمایند. در این آزمون شیوه نمره دهی بسیار عادلانه و سازگار انجام خواهد شد. نکته دیگر این است که این آزمون در سه نوع مختلف برگزار خواهد شد که شامل PTE Academic, General و Young Learner Test می باشد. محدوده نمره در این آزمون بین ۱۰ تا ۹۰ می باشد.

✔  آزمون CELPIP

این آزمون بر مبنای مهارت زبان انگلیسی کانادایی می باشد. افرادی که قصد دارند برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند، باید در این آزمون شرکت نمایند‌. مهارت های زبانی متقاضیان از طریق این آزمون سنجیده خواهد شد. این آزمون در دو نسخه CELPIP – General test و همچنین CELPIP – General LS test برگزار خواهد شد. مدت زمان برگزاری این آزمون حدود سه ساعت است. هر چهار مهارت زبانی در این آزمون ارزیابی خواهد شد.

✔  آزمون دولینگو

آزمون دولینگو بر پایه کامپیوتر است و در واقع یک آزمون تطبیقی می باشد که در آن مهارت های زبانی متقاضیان ارزیابی خواهد شد. از طریق وب سایت و برنامه تلفن همراه آمریکایی آزمون زبان برگزار خواهد شد. بسیاری از دانشگاه ها از طریق این آزمون میزان مهارت زبانی دانشجویان را مورد سنجش قرار می دهند.

✔  آزمون کمبریج

این آزمون معتبر زبان english در بیش تر از ۲۵۰۰۰ دانشگاه و موسسه های آموزشی و دولت ها مورد قبول می باشد. همچنین این آزمون ها در ۵ سطح مختلف برگزار خواهد شد. این آزمون در دو نسخه قابل برگزاری می باشد که شامل آزمون برای دانش آموزان سنین مدرسه و همچنین برای فراگیران بزرگسال است.

✔  آزمون GRE

این آزمون استاندارد برای بسیاری از موسسات آموزشی در ایالات متحده آمریکا و کانادا و برخی از کشورهای دیگر مورد پذیرش است. این آزمون معتبر زبان english  استدلال کلامی، استدلال کنی، نوشتن تحلیلی و مهارت های تفکر انتقادی را مورد بررسی قرار خواهد داد. برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی، این آزمون مورد نیاز می باشد.

✔  آزمون GMAT

این آزمون معتبر زبان english یک آزمون تطبیقی کامپیوتری می باشد. برای پذیرش در برنامه‌ های مدیریت تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد حسابداری، برنامه های کارشناسی ارشد امور مالی و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. مهارت های تحلیلی، نوشتاری، کنی، زبانی و خواندن در این آزمون مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

تلگرام واتساپ ایتا
مطالب مشابه


شما هم نظر خود را درمورد این پست به ما بگویید!