نویسنده
توسط:admin  |
تاریخ
۹۵/۰۲/۰۴   |
بازدید
1,433 بازدید

قدم ۱: دانلود ناموفق را ردیابی کنید

دانلودهای ناموفق، یک فایل را در پوشه دانلودها (یا هر پوشه‌ای که فایل‌های دانلودی در آن قرار می‌گیرند) باقی می‌گذارند. این فایل دارای پسوند CRDOWNLOAD است که کوتاه شده Chrome download است. به محض اینکه دانلودی متوقف شد این فایل را پیدا کنید. برای اینکه ببینید نام فایل چیست، بخش دانلودها در کروم را باز کرده (Ctrl+J) و نگاهی به نام فایل دانلودی متوقف شده بیاندازید. در این آموزش فرض می‌کنیم که این فایل My_Files.crdownload نام دارد.

ادامه دانلود درکروم


قدم ۲: لینک دانلود را کپی کنید

از صفحه دانلودها در کروم لینک دانلود فایل مربوطه را کپی کنید. روی آن راست کلیک کرده و گزینه copy link address را انتخاب کنید. حالا می‌توانید کروم را ببندید. باز گذاشتن آن هم هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند.


قدم ۳: دانلود را در فایرفاکس آغاز کنید

آدرس را در فایرفاکس وارد کرده و اجازه دهید دانلود آغاز شود. به محض اینکه دانلود شروع شد آن را متوقف کنید. روی فایل در حال دانلود راست کلیک کرده و گزینه Pause را انتخاب کنید.

ادامه دانلود درکروم


قدم ۴: دانلود نیمه‌کاره فایرفاکس را پیدا کنید

محلی را که فایرفاکس فایل دانلودی را در آن ذخیره می‌کرد باز کنید و نام آن را چک کنید. ممکن است با نامی متفاوت از کروم در حال ذخیره کردن آن بوده باشد. فعلا پسوند فایل را در نظر نگیرید و فقط نام آن را کپی کنید. فرض کنیم نام فایل دانلودی فایرفاکس Myfiles.part بود. شما Myfiles را کپی کنید.


قدم ۵: فایل دانلودی نیمه‌کاره کروم را تغییر نام دهید

سراغ فایل مورد اشاره در قدم اول یعنی My_files.crdownload رفته و نام آن را به چیزی که در قدم ۴ کپی کردید تغییر دهید (در مثال ما به Myfiles.crdownload تغییر نام می‌یابد). حالا پسوند فایل را از crdownload به part تغییر دهید تا نام کامل فایل شما به صورت Myfiles.part درآید. ویندوز به شما هشدار خواهد داد که این کار ممکن است باعث خراب شدن فایل شود، اما نگران نباشید و ادامه دهید.

ادامه دانلود درکروم


قدم ۶: فایل متوقف شده را جایگزین کنید

به محلی که فایرفاکس فایل دانلود شده را ذخیره می‌کرد برگردید و فایل مربوطه را پاک کنید. فایلی را که در مرحله قبل تغییر نام دادید را در این محل جایگزین کنید.


قدم ۷: دانلود را ادامه دهید

در فایرفاکس، روی دانلود متوقف شده راست کلیک کرده و گزینه Resume را انتخاب کنید. به جای اینکه فایل از ابتدا شروع به دانلود کند، فایرفاکس آن را از همان جایی که کروم متوفق شد ادامه خواهد داد.

ادامه دانلود ناموفق در مرورگر کروم
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

facebook googleplus twitter linkedin
مطالب مشابه

  1. علی حلمی گفت:

    بسیارعالی است


شما هم نظر خود را درمورد این پست به ما بگویید!


در جریان همه آموزش ها قرار بگیرید
با عضویت در خبرنامه جدیدترین مطالب آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید.

  • سبد خریدتان خالی است.
  • 0
  • 2,503
  • 9,670
  • 255,261